:-)

"Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom Tvojho života".(M.Twain)06 júla 2022

Môj jún

 Zhrnutie mesiaca jún, moje radosti, nákupy, tipy a iné...

A čo urobilo radosť vám?


KVETY

Vo výpredaji som kúpila také chúďatko Čínskej ruže a ona sa mi za to odvďačila a stále nádherne kvitne. I keď kvet vydrží len jeden deň.Po dvoch rokoch mi zakvitol aj Amaralys, mal tri kvietky, zabudla som ich skôr vyfotiť.


Moja milovaná kalisa. Na fotke je moja ruka :-) Na druhej Kubko.Viete, čo takto kvitne? Kvety krásne voňajú, po vanilke. Možno na záver uhádnete, čo to je...

KNIHA

Aravind Adiga - BIELY TIGER

Kniha síce získala ocenenie, ale čítala som aj lepšie, ktoré by si toto ocenenie zaslúžili. Kniha sa dobre číta, dej je celkom pútavý,ale.... sú tam vulgarizmy a tie naozaj v knihe nepotrebujem. Je to indický román a dej rozpráva hlavná postava príbehu. Viac neprezradím.


FILM

Space Jam 1 a 2. Oba sú skvelé, vhodné pre celú rodinu. Zabavíte sa.

HUDBA

Moja milovaná Miss Montreal. Door de wind je nádherná pieseň ❤❤❤

Poznáte túto holandskú speváčku?

MAŠKRTA

Way to go!

Je mliečna čokoláda s karamelizovanými kúskami mandlí a morskou soľou, fairtrade a je skvelá, s Kubkom nám veľmi chutí. Sú aj iné príchute, ale tie sme ešte nneochutnali, túto už máme x-krát po sebe :-) A je z Li.....

DOMÁCNOSŤ

Marhule. Zavárala som kompóty, varila lekvár /s tým mi pomáhal manžel/ a boli aj marhuľové gule, klasické, aj bezlepkové. Aspoň malá ukážka.


NÁKUPY

2x obliečky


Nákup v ázijskom veľkoobchode, radi skúšame nové veci...


Vľavo: vejár, lotosový zelený čaj, jasmínový zelený čaj, tapiokové perly do nápojov

Objednávka cez net z lekárne - múky, mandle, arašidovo-čokoládové maslo, funkčný čaj, kolagén v prášku, koláčiky do šálky, celý nákup bol bezlepkový a klinčeková zubná pasta, je skvelá, používam ju roky.


MOJ TIP

Tento sprcháč ma upútal nielen svojim obalom, ale aj vôňou a je dokonca jemný aj k citlivej pokožke. Je síce drahší, ako bežné sprcháče, ale ja si ho kúpim opäť. Odporúčam.


A aj tento pánsky sprchový gél 2 v 1. Má nádhernú vôňu a vôbec nevysušuje (odskúšala som) a stojí iba pár drobných. Má hnedú, nevšednú farbu. Za mňa rozhodne áno.

Z MOJEJ KUCHYNE

Krevety na cesnakuMini kakaová Pavlova so šľahačkou a horúcim lesným ovocím

NOSTALGIA

Pamätáte si ešte na rozprávku Spadla z oblakov ???

Ako dieťa som videla každý diel. A konečne som čírou náhodou objavila aj UFO z menovaného seriálu. Nachádza sa v mestskej časti Podunajských Biskupíc, o ktorom vie len málokto. 

Autorom tohto umeleckého diela je akademický sochár Juraj Hovorka. UFO bolo postavené v 70. rokoch 20. storočia. Postupom času sa začalo rozpadávať a tak prešlo v roku 2014 komplentnou rekonštrukciou.

Ja som ho objavila náhodou, keď som išla na príjmacie skúšky na ďalšie štúdium a cestu som si skrátila cez park medzi činžiakmi. A je krásne a veľké ...Ukážka z kultového seriálu Majka z Gurunu / Spadla z oblakov


MAZNOŠ

Ak uhádnete strom, uhádnete aj kvety...

VTIP

"Elektrina je teraz taká drahá, že si doma svietim mobilom, ktorý nabíjam v práci".


Prajem vám krásny a pohodový večer!

A.