:-)

"Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom Tvojho života".(M.Twain)06 októbra 2021

ShoppingTime a ochutnávka 2

Vitajte!

Dnes vám ukážem malé nákupy z víkendu... a recenziu pár výrobkov. Zaujíma vás tento typ článkov? Lebo neviem ako vy, ale my doma radi skúšame nové veci, tak prečo sa s vami nepodeliť o naše vnemy a zážitky z ochutnávok ☺☺☺


Nechala som si poradiť, čo mi odporučia v špecializovanej predajni na ochutnanie a vybrali sme sladké koláčiky z ryžovej múky (vraj novinka), krevetové krekry, tyčinky Pocky (tie si vybral Kubko, lebo všetci ich majú vo svojich videách), pražené riasy s wasabi a koláčik šťastia, ktorí sme dostali zadarmo. Cena spolu 12,90 Eur.

KREVETOVÉ KREKRY

Vyzerajú fajn, ale tam to končí... Ochutnala som iba jeden, lebo obsahujú pšeničnú múku, dokonca aj rybu, krevety 8,5%, a morské riasy, ale je to nechutné. Chutí to zvláštne, smrdia, neviem tú vôňu ani popísať... takže už nikdy viac. A nikto ich nechce doma dojesť :-)

Váha 75g. Cena 2,80 Eur. Výrobca: Kórea. Hodnotenie: nie


BIO KUKURIČNÉ CHLEBÍČKY

Tieto BIO kukuričné chlebíky sú moja topka. Sú nesmierne chutné, chrumkavé, jemne slané, proste mňam. Najviac mi chutia samotné alebo s medom. Okrem kukurice obsahujú aj mungo fazuľky a cícer a sú bezlepkové. Za mňa určite áno. 

Malý tip: Keď vám chlebíčky navlhnú, stačí ich vložiť na 10 sekúnd do mikrovlnnej rúry a budú opäť chrumkavé :-)

Váha 90g. Výrobca: Slovensko. Cena: 1,30 Eur. Hodnotenie: áno


AMALAKI

Je drobné indické ovocie, ktoré je bohatým zdrojom antioxidantov a vitamínu C. Toto ovocie sa používa už po stáročia v ajurvéde. Pôsobí priaznivo na správnu funkciu žalúdka, tráviaceho ústrojenstva a črevného traktu. Už 3 kusy ovocia denne zastúpia dennú dávku vitamínu C. Zvyšuje vstrebávanie železa a znižuje mieru únavy a vyčerpania...Ovocie je obalené v škoricovníku cejlónskom a chutí veľmi dobre. Pripomínajú mi sušenú hrušku v škorici :-)  Odporúčam. 
Ešte mali verziu s citrónovou trávou a posledné zo zázvorom. Tak tie niekedy nabudúce.

Pre porovnanie: 100g amalaki = 6kg 🍌 =  1kg 🍊 = 15kg 🍎.

Váha: 100g. Cena: 3,- Eur. Výrobca: India. Hodnotenie: áno


A v nedeľu sme navštívili aj Slovenské národné múzeum a nielen Výstavu húb a čili papričiek... ale i iné výstavy a 
prešli sa aj Bratislavou. Hadovka je jedna z najsmradľavejších húb a v lese ju široko-ďaleko cítiť, pravidelne ju nachádzame :-)Verím, že sa vám dnešný článok páčil a zaujal vás. 

Prajem vám krásny deň!

A.